Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku

Trakt św. Wojciecha 293D 80-001 Gdańsk tel.: 58 309 49 11 - 13 fax.: 58 309 46 34 sekretariat@gdansk.wios.gov.pl

Informacja dla osób uprawnionych

Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się z dniem 1 kwietnia 2012 r. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku udostępnia usługi pozwalające na komunikowanie się z naszym Urzędem osób doświadczających trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, zwanych w ustawie "osobami uprawnionymi" poprzez korzystanie z poczty elektronicznej oraz przesyłanie faksów.

Ponadto, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza języka migowego. Tłumacze są zobowiązani do zachowania poufności treści tłumaczeń, wykonywanych w ramach świadczenia usługi, zgodnie z zasadami etyki zawodowej tłumacza języka migowego. 

Świadczenie usługi będzie bezpłatne i realizowane podczas wizyty osoby uprawnionej w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Zapewnia się także dostęp do tłumacza języka migowego w Delegaturze Urzędu w Słupsku.

Zgodnie z art. 12 ust. 1 wyżej cytowanej ustawy osoba uprawniona, która wyraża chęć skorzystania z wyżej opisanej metody komunikowania się z naszym Urzędem (w sprawach, dla których właściwy jest Pomorski Wojewodzki Inspektor Ochrony Środowiska), proszona jest o zgłoszenie tego faktu, co najmniej na 3 dni robocze przed dniem skorzystania ze świadczenia (z wyłączeniem sytuacji nagłych) do:

pani Iwony Hrynkiewicz

telefon:   58 765 95 54
fax:   58 309 46 34
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.
Ok