Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku

Trakt św. Wojciecha 293D 80-001 Gdańsk tel.: 58 309 49 11 - 13 fax.: 58 309 46 34 sekretariat@gdansk.wios.gov.pl

Narada szkoleniowa ze starostwami

Dnia 20 marca w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska odbyło się spotkanie z przedstawicielami starostw powiatowych, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Tematem przewodnim był hałas oraz pola elektromagnetyczne w środowisku – kompetencje i współpraca organów administracji publicznej.

Spotkanie rozpoczął Zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska – Pan Radosław Rzepecki, który omówił cel i przedstawił agendę spotkania.

Następnie prezentację pod tytułem „Hałas Drogowy” przedstawił Pan Roman Niemiec - inspektor z Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

1

Problematykę związaną z hałasem kolejowym i pochodzącym z eksploatacji strzelnic przybliżył nam Pan Leszek Kądziela – Główny Specjalista Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku. Po tej prezentacji w ogólnej dyskusji i wyjaśnianiu zagadnień związanych z zakresem pracy RDOŚ udział wzięła Pani Danuta Makowska – Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku.

2

3

Następnie Pani Małgorzata Stenka i Pan Jakub Piekart – pracownicy Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku - przedstawili podstawy prawne i kompetencje WIOŚ w zakresie ochrony przed hałasem.

4

Kolejnym prelegentem był Pan Ryszard Potrykus – Kierownik Laboratorium WIOŚ w Gdańsku, który omówił monitoring promieniowania elektromagnetycznego (PEM), sposoby pomiarów oraz występujące wartości w województwie pomorskim.

Następnie Pani dr inż. Malwina Śnieg z Zespołu ds. Programów Regionalnych i Projektów Środowiskowych w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przedstawiła możliwości aplikowania o środki finansowe w 2018 r. na ochronę środowiska.

5

Na zakończenie Pan Radosław Rzepecki przy podziękowaniu za udział poprosił uczestników o zgłaszanie propozycji tematów, które miałyby być przedstawione na następnym spotkaniu planowanym na jesień bieżącego roku.

Poniżej umieszczone są linki do prezentacji.

1. RDOŚ - Hałas kolejowy i strzelnice (*.ppsx)

2. UMWP - Hałas drogowy (*.ppsx)

3. WFOŚiGW - Możliwości finansowania Monitoringu środowiska (*.ppsx)

4. WIOŚ - Hałas (*.ppsx)

5. WIOŚ - Pola elektromagnetyczne (*.ppsx)

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.
Ok