Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku

Trakt św. Wojciecha 293D 80-001 Gdańsk tel.: 58 309 49 11 - 13 fax.: 58 309 46 34 sekretariat@gdansk.wios.gov.pl

W imieniu organizatora Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku zapraszamy na 7 Pomorskie Dni Energii. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska jest jednym z partnerów akcji.

7pde

W piątek, 15 września 2017 roku w godz. 10:00 – 18:00 trwać będzie Dzień Otwarty w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przy ul. Rybaki Górne 8. Poświęcony on będzie walce z niską emisją. Zanieczyszczone powietrze to cichy zabójca – trzeba o tym pamiętać na co dzień. I likwidować stare, niespełniające norm kotły. Używać dobrej jakości paliwa. I nigdy nie spalać odpadów w domowych kotłach! Ograniczać liczbę samochodów na ulicach i przesiadać się na autobus czy tramwaj, a także na rower.

Podczas wielu wydarzeń można będzie dowiedzieć się o źródłach energii odnawialnej, poznać innowacyjne rozwiązania oraz ekologiczne formy pozyskiwania energii. Nie zabraknie spotkań na temat transportu niskoemisyjnego oraz poprawy efektywności energetycznej.  

Będzie mnóstwo atrakcji, konkursów i niespodzianek. Dla każdego...

… dla tych spragnionych dużej dawki wiedzy - wykłady, filmy edukacyjne.

…dla moli książkowych – bookcrossing „Uwolnij książkę”. Przygotowaliśmy mnóstwo publikacji, o różnorodnej tematyce. Od środowiska po fantastykę, przez poezję i kryminał. Spotkanie z Tomaszem Słomczyńskim, autorem książki „Dla ludzi i środowiska”. Uwaga! Do rozdania mamy 100 książek z autografem autora!

…a dla najmłodszych – atrakcji mnóstwo. Odwiedzi nas Treflik z rodzinką. Konkursy z nagrodami, upominki, zdjęcia z idolami. Nie zabraknie słynnego już Atmoludka – środowiskowego koła fortuny. Trzeba będzie wykazać się nie tylko wiedzą   z zakresu ochrony powietrza, ale także sprawnością czy pojemnością płuc! Warto podjąć ten wysiłek. Na zwycięzców czekać będą nagrody.

…dla fanów aktywnego spędzania czasu, którzy przyjadą rowerem, hulajnogą lub na rolkach przygotowaliśmy upominki. A wszystko po to, aby promować zdrowy dla środowiska transport.

…na głodnych i spragnionych, w cyklu „Jak to dawniej bywało …” czekać będzie saturator, a także smakołyki z foodtrucka.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.
Ok