Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku

Trakt św. Wojciecha 293D 80-001 Gdańsk tel.: 58 309 49 11 - 13 fax.: 58 309 46 34 sekretariat@gdansk.wios.gov.pl

Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska informuje, że zgodnie z komunikatem Ministra Środowiska z dnia 24 stycznia 2018 r. w sprawie daty utworzenia rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (M. P. z 2018 r. poz. 118), 24 stycznia 2018 r. został utworzony rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (dalej BDO).


Rejestr jest dostępny pod adresem: https://bdo.mos.gov.pl/web/


bdo

Organem wskazanym do prowadzenia BDO jest właściwy miejscowo marszałek województwa.

Podmioty objęte obowiązkiem złożenia wniosku o wpis do rejestru, są obowiązane do złożenia tego wniosku w terminie 6 miesięcy od dnia utworzenia rejestru i są obowiązane umieszczać numer rejestrowy na dokumentach sporządzanych w związku z prowadzoną działalnością.

Jednocześnie Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska informuję, że z dniem utworzenia BDO przestają funkcjonować rejestry prowadzone przez Starostów i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Więcej informacji na temat wprowadzenia BDO dostępnych jest na stronie internetowej Głównego Inspektora Ochrony Środowiska i Marszałka Województwa Pomorskiego.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.
Ok