Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku

Trakt św. Wojciecha 293D 80-001 Gdańsk tel.: 58 309 49 11 - 13 fax.: 58 309 46 34 sekretariat@gdansk.wios.gov.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił kolejną edycję konkursu „Czyste Powietrze Pomorza”. Na dofinansowanie mogą liczyć projekty, które przyczynią się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Słupsk ul.Fałata Zima 2009 1

Konkurs skierowany jest do osób prawnych – jednostek samorządu terytorialnego oraz podmiotów realizujących zadania z zakresu gospodarki komunalnej, dotyczące zaopatrzenia w energię cieplną – realizujących zadania na obszarze województwa pomorskiego.   

Zgłaszać należy zadania polegające na likwidacji kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem. Zamiast nich zamontować można:

  • kotły opalane gazem lub olejem opałowym;
  • źródła ciepła wykorzystujące odnawialne źródła energii (pompy ciepła, kotły opalane biomasą);
  • lub podłączyć budynki do sieci ciepłowniczej.

Przedsięwzięcia mogą zostać zrealizowane w budynkach mieszkalnych należących do osób fizycznych, jednostek samorządu terytorialnego, bądź takich, w których funkcjonują wspólnoty mieszkaniowe.

Wnioski należy składać do 11 maja 2018 roku w siedzibie Funduszu. Szczegółowe informacje oraz wzory wniosków znajdują się w dziale konkursy.

Program „Czyste Powietrze Pomorza” jest realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku od 10 lat. Od 2009 roku zlikwidowanych zostało 3 500 pieców i kotłów. WFOŚiGW w Gdańsku przeznaczył na to ponad 14 milionów złotych. Rocznie emisja pyłów zmniejszyła się o 340 ton, dwutlenku węgla o 23 000 ton, dwutlenku siarki – 156 ton.

Źródło: https://wfos.gdansk.pl/

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.
Ok