Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku

Trakt św. Wojciecha 293D 80-001 Gdańsk tel.: 58 309 49 11 - 13 fax.: 58 309 46 34 sekretariat@gdansk.wios.gov.pl

baner

W dniu 19 września 2018 roku ruszył nabór wniosków do programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Czyste Powietrze”. Celem programu jest dofinansowanie wymiany starych pieców i kotłów na paliwo stałe na niskoemisyjne oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych oraz posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego.

Wnioski można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ul. Rybaki Górne 8. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ (https://wfos.gdansk.pl/czyste_powietrze_icon).

W celu dotarcia do jak największej liczby osób, Ministerstwo Środowiska zorganizowało cykl spotkań edukacyjno – informacyjnych w gminach. Każde ze spotkań podzielone było na trzy bloki tematyczne. Pierwszy blok poświęcony był edukacji na temat zanieczyszczeń powietrza oraz jakości powietrza w danym województwie i gminie. Bloki drugi i trzeci dotyczyły możliwości uzyskania dofinansowania oraz sposobu prawidłowego wypełnienia wniosku o dofinansowanie.

Pracownicy WIOŚ w Gdańsku brali współudział w spotkaniach informacyjnych w gminach wraz z pracownikami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Pracownicy WIOŚ w Gdańsku wzięli udział w 15 spotkaniach w gminach. Przedstawili informacje wynikające z prowadzonego monitoringu jakości powietrza w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska, wyniki rocznej ocen jakości powietrza w województwie pomorskim, ze szczególnym uwzględnieniem wizytowanych gmin, oraz informacje o miejscach, w których prezentowane są bieżące wyniki pomiarów.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.
Ok