Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku

Trakt św. Wojciecha 293D 80-001 Gdańsk tel.: 58 309 49 11 - 13 fax.: 58 309 46 34 sekretariat@gdansk.wios.gov.pl

 

1W dniu 6 grudnia 2018 siedziba Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku została odwiedzona przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Obrońców Helu w Gdyni, którzy uczestniczą w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Otwarta Firma w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Spotkanie rozpoczęła Pani Beata Kujawska - Naczelnik Wydziału Monitoringu. Opowiedziała uczniom o specyfice pracy w Wydziale Monitoringu, z rozróżnieniem na poszczególne badane komponenty środowiska. Wspomniała na wybranych przykładach o metodach pracy, sposobach przechowywania i przetwarzania danych, a także wskazała jakie umiejętności są bardzo przydatne podczas pracy w Wydziale Monitoringu.

2

Następnie Zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska – Pan Radosław Rzepecki przybliżył uczniom zagadnienia związane z pracą w Inspekcji. Opowiedział o kontrolach, o uprawnieniach Inspektorów, a także o konsekwencjach jakie wynikają z nieprzestrzegania prawa w zakresie ochrony środowiska przez podmioty. Na koniec udzielił uczniom wielu cennych wskazówek dotyczących wchodzenia na rynek pracy, a także jak osiągnąć sukces na drodze rozwoju i nauki.

3

Na zakończenie Pan Ryszard Potrykus – Kierownik Laboratorium, opowiedział uczniom o różnych zagadnieniach i zależnościach w otaczającym nas świecie przyrody. Następnie oprowadził młodzież po Laboratorium, omawiając metodyki oraz prezentując aparaturę pomiarową służącą do realizacji badań środowiskowych m.in. chromatografy gazowe i cieczowe.

4

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.
Ok