Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku

Trakt św. Wojciecha 293D 80-001 Gdańsk tel.: 58 309 49 11 - 13 fax.: 58 309 46 34 sekretariat@gdansk.wios.gov.pl

Zapraszamy do nowej odsłony portalu „Jakość Powietrza”, gdzie wdrożone zostały rozwiązania optymalizujące i ułatwiające użytkownikowi korzystanie z poszczególnych modułów portalu.

Nowości, które zostały wprowadzone, to m.in.:

 • nowe funkcjonalności modułu Prognozy zanieczyszczeń powietrza pozwalające na szybsze i wygodniejsze przeglądanie prognoz jakości powietrza, w tym między innymi przyciski przy pasku czasu w mapach prognoz jednogodzinnych, za pomocą których użytkownicy mogą wybierać spośród trzech szybkości wyświetlania animacji, oraz okno odnośników pozwalające na łatwe przełączanie pomiędzy mapami prognoz wojewódzkich i krajowych.

1

 • nowy moduł zawierający 16 podstron wojewódzkich, stanowiących kompleksowe źródło informacji dotyczących stanu jakości powietrza w poszczególnych województwach. Informacje prezentowane są w układzie korespondującym ze stroną główną portalu w postaci:
  • mapy bieżących danych pomiarowych ze stacji zlokalizowanych na terenie województwa,
  • mapy prognoz zanieczyszczeń dla województwa,
  • mapy ostrzeżeń o przekroczeniach poziomu informowania i alarmowego na obszarze województwa,
  • mapy stacji monitoringu jakości powietrza zlokalizowanych na terenie województwa,
  • biblioteki zawierającej aktualne i archiwalne publikacje z zakresu monitoringu jakości powietrza dotyczące obszaru województwa,
  • sekcję Aktualności dedykowaną dla poszczególnych województw,
  • podstronę zawierającą niezbędne informacje i wzory wniosków w zakresie udostępnienia informacji o tle substancji w powietrzu.

2

Nowa odsłona portalu „Jakość Powietrza” pozwala na udostępnienie w jednym miejscu wszystkich informacji wytworzonych dotychczas w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska przez wojewódzkie inspektoraty ochrony środowiska, oraz informacji wytwarzanych po 1 stycznia 2019 r. przez Regionalne Wydziały Monitoringu Środowiska. W dziale Publikacje dostępnym na każdej z 16 podstron wojewódzkich zostały zamieszczone wyniki rocznych i pięcioletnich ocen jakości powietrza od 2004 roku, wojewódzkie Programy Państwowego Monitoringu Środowiska, oraz inne opracowania z zakresu jakości powietrza odpowiednio dla każdego z województw. 

Mamy nadzieję, że nowa odsłona portalu będzie dla Państwa kompleksowym źródłem informacji o jakości powietrza, zarówno lokalnie, jak i w skali całego kraju. Zachęcamy do regularnych odwiedzin!

 Źródło: GIOŚ

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.
Ok