Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku

Trakt św. Wojciecha 293D 80-001 Gdańsk tel.: 58 309 49 11 - 13 fax.: 58 309 46 34 sekretariat@gdansk.wios.gov.pl

Zgodnie z ideą Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne, tym razem z uczniami Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Spotkanie zostało zorganizowane 6 kwietnia 2018 r. w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego „Ciepło i bezpiecznie – niska emisja oraz sposoby ochrony czystości powietrza”.

Nasi goście zostali przywitani przez Zastępcę Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska – Pana Radosława Rzepeckiego, który przedstawił referat z zakresu działania Inspekcji Ochrony Środowiska w aspekcie ochrony powietrza. W prezentacji zostały uwzględnione informacje na temat tego, czym zajmuje się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku, jakie są ich kompetencje w prowadzeniu kontroli oraz jakie ewentualne kary mogą nałożyć inspektorzy.

1

Drugą prelegentką była Pani Beata Kujawska – p.o. Naczelnika Wydziału Monitoringu.  Pani Naczelnik wygłosiła referat dotyczący monitoringu powietrza w województwie pomorskim, w którym opisała sposób wykonywania pomiarów oraz schemat uzyskiwania i prezentowania wyników.

2

Jako ostatni wystąpił Pan Ryszard Potrykus – Kierownik Laboratorium, który opowiedział o pracy grupy pomiarowej oraz laboratorium w zakresie kontroli jakości powietrza. Na koniec oprowadził gości po skrzydle laboratoryjnym i zaprezentował metodykę badań oraz aparaturę służącą do analizy między innymi składu powietrza atmosferycznego.

3

4

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.
Ok